Služby

Prevence a všeobecná medicína 

Velký důraz klademe na prevenci. Předcházet nejrůznějším onemocněním je velmi důležité. 

Mezi nejvyužívanější preventivní opatření patří vakcinace, odčervení, poradna pro rostoucí zvířata, prohlídky geriatrických pacientů, všeobecné preventivní prohlídky, kontroly vrhů po porodu apod . 

S pomocí našeho vybavení a díky mnohaletým zkušenostem našich lékařů, jsme schopni provést kompletní diagnostiku a následně nastavit efektivní léčbu. 

Vyšetření krve, moči i stolice jsme schopni provést na počkání v naší laboratoři. Pokud se však jedná o složitější nebo komplexnější laboratorní vyšetření, odesíláme biologické vzorky do renomovaných tuzemských i zahraničních laboratoří.

Chirurgie

Na naší klinice jsme schopni provádět běžné operační zákroky (např. preventivní kastrace samců a samic), léčebné zákroky (pyometra, cysty na vaječnících a děloze, nádorová onemocnění atd.), ale i složitější operace (torze žaludku, splenektomie, odstraňování nejrůznějších novotvarů, částečné nebo úplné mastektomie, ale také endoskopická vyšetření v sedaci).

Hospitalizace

Disponujeme 24 hodinovou hospitalizací vybavenou vyhřívanými boxy pro dospělá i starší zvířata s kamerovým systémem a monitoringem životních funkcí u kritických pacientů, řízenou infuzní terapií pomocí infuzních pump, kyslíkovou terapií pomocí generátoru kyslíku a také Magnetoterapií.

Pro právě narozená mláďata jsou k dispozici vyhřívané inkubátory.

Samozřejmostí je pravidelné podávání medikamentů, jídla, pití, venčení a dohled sester a lékařů. 

Reprodukce

Naše pracoviště je zaměřené na reprodukci psů a koček. Zabýváme se problematikou úspěšného zabřezávání fen, určování termínu ke krytí pomocí poševní cytologie, hladin progesteronu, případně sonografie folikulů.

Dále provádíme laboratorní vyšetření kvality spermií, při kterém posuzujeme objem ejakulátu, množství spermií, jejich pohyblivost (SCA analýza), tvar hlaviček a bičíků, tzv. Morfologie.
Zaměřujeme se na diagnostiku březosti, přibližným odhadem počtu plodů a kvalitou jejich vývinu, kontrolu fen v průběhu březosti a v neposlední řadě i vedení komplikovaných přirozených porodů nebo provádění Císařského řezu.
Dále provádíme odběr spermatu a jeho zachlazení nebo zamražení a následné uskladnění v naší spermobance.
Také u nás lze využít možnosti inseminace, pokud se nedaří fenu zabřeznout přirozeným způsobem.
V případě špatného vývinu nebo onemocnění novorozených mláďat provádíme jejich odchov v inkubátorech s dokrmováním sondou.
V oblasti chirurgie měkkých tkání provádíme veškerou operativu na pohlavních a močových orgánech.  

Kardiologie

Na našem pracovišti provádí od roku 2023 odborné kardiologické vyšetření MVDr. Barbora Vopatřilová.
Od pravidelných prohlídek již diagnostikovaných zvířat, přes vyšetření a diagnostiku predisponovaných plemen (i z důvodu uchovnění), stejně tak i pacientů s příznaky, či starších (geriatrických) pacientů.

Pro správné stanovení diagnózy a zvolení vhodné medikace využíváme nejmodernější postupy a vybavení. Patří mezi ně například RTG, echokardiologické vyšetření včetně Dopplera, EKG a laboratorní metody.

Ortopedie

Popis připravujeme...

Oftalmologie

Řešení infekčních a zánětlivých onemocnění oka. Vyšetření rohovky fluoresceinem. Provádíme menší chirurgické zákroky.

Urologie

V naší ordinaci se zabýváme také oblastí urologie.
Od preventivních kontrol, diagnostiky onemocnění až po  pravidelnou kontrolu léčených pacientů.

Využíváme RTG vyšetření, sonografie močového aparátu, cytologická a strojová vyšetření moči, ejakulátu, bioptátů. 

Stomatologie

Provádíme extrakce zubů (i mléčných), hygienu zubů pomocí ultrazvukového přístroje a další.  

Traumatologie

Provádíme léčbu akutních stavů v důsledku traumat (auto úrazy, poranění apod.). Dále pak alergických anafylaktických reakcí, protišokovou terapii a diagnostiku a léčbu intoxikací (otrav).